Seanse w Kinie Małego Widza i Kinie Młodego Widza - 12,00 zł
- Rodziny 3+ - 10 zł
- słuchacze BUD – 5 zł
Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom na podstawie ważnych legitymacji.
Kino "ŚWIT" zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru z przyczyn od nas niezależnych
Partner:
Kino "Świt"
Dolby Stereo SR, kino cyfrowe 320 miejsc
nasz adres: 03-371 Warszawa, ul.Wysockiego 11
tel. (+48) 22 811-01-05 lub (+48) 22 811-11-09
fax (+48) 22 811-04-24 (www.kinoswit.pl)
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o imprezach filmowych w kinie Świt, wyślij do nas e-maila [wyślij...]
Ekran dla Ciebie Organizacja imprez filmowych, to dla ich pomysłodawców duży wysiłek logistyczny i finansowy. Jeżeli już go się podejmie, to warto zamierzony cel osiągnąć przy możliwie niskich nakładach w dobrze wyposażonej i przyjaznej sali kinowej. Można również spróbować go zwielokrotnić docierając do jak najszerszej publiczności, realizując swój projekt równocześnie w dwóch (odległych od siebie) salach kinowych. Dlatego proponujemy wykorzystanie naszej sali widowiskowo-kinowej jako docelowe lub dodatkowe miejsce realizacji przeglądów, festiwali i retrospekcji filmowych. . W ten sposób nasz ekran do swoich celów wykorzystali już organizatorzy m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, Konwentów Anime, Przeglądu Kinematografii Europejskiej "Kanon", Warsztatów i Przeglądu Filmowego „Miasto w Komie”, repliki Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009, trzech edycji Otwartego Przeglądu Kina Rosyjskiego – "KinoRosja" oraz Otwartego Przeglądu Filmów Wartościowych "Prześwit" w których uczestniczyli m.in. Krzysztof Zanussi i Grażyna Torbicka. [ wiecej… ]
Reklama w naszym kinie
KinAds
ul. Obrzeżna 5e/25
02-691 Warszawa
tel. 22 254 66 35
biuro@kinads.pl www.kinads.pl
O Kinie "Świt"...
Kino Świt to miejsce prawie kultowe, kontynuujące tradycje przedwojennych kin działających na Bródnie – tj. kina Klub, Kolejowego i Kina Domu Dozorców. Niezmiennie od początku lat 60- tych funkcjonuje w - przypominającym klasyczny dworek - budynku Domu Kultury ŚWIT, w otoczeniu pięknego parku. Wszystkie inne kina, działające w tym samym czasie co Kino ŚWIT w rejonie Pragi, od dawna już nie istnieją. Chyba tylko nieliczni pamiętają Kino Syrena, Mewa lub Albatros. A Kino ŚWIT trwa i chyba rzadko który mieszkaniec naszej dzielnicy nie bywał w nim na filmach razem ze swoją szkołą lub rodzicami. Na początku lat 90-tych groziła mu likwidacja, ale od ówczesnego operatora spółdzielni Argofilm przejął go Dom Kultury wychodząc z założenia, że likwidacja kina w osiedlu zamieszkiwanym przez kilkudziesięciotysięczną rzeszę mieszkańców jest rzeczą niedopuszczalną.
Obecnie sala będąca w przeszłości w wyłącznej dyspozycji Kina ŚWIT, ma charakter wielofunkcyjny. Jest salą widowiskowo-kinową, w której wyświetla się filmy, występują znane polskie kabarety, organizuje się poranki teatralne, imprezy środowiskowe, międzyszkolne konkursy teatralne i wokalno-muzyczne.
Od 2005 roku sala widowiskowo-kinowa jest miejscem wykładów i seminariów Bródnowskiego Uniwersytetu III Wieku. Pomimo wielu różnych form pracy kulturalno-oświatowej organizowanych przez Dom Kultury w tej przestronnej sali, kino prowadzi w niej działalność dosyć zróżnicowaną. Uwzględnione zostały natomiast zmiany jakie zaszły w otoczeniu kina tj. powstanie multipleksów, które przejęły w całości publiczność preferującą repertuar tzw. lekki, łatwy i przyjemny oraz rewolucję medialną ostatnich lat, dającą nieograniczony dostęp do światowego repertuaru filmowego w warunkach domowych przy zachowaniu najwyższych standardów technicznych odbioru.
Szukając swojej niszy, a także realizując cele statutowe Domu Kultury postawił na kinomanów, którzy w filmach poszukują nie tylko rozrywki, ale również odpowiedzi na istotne życiowe pytania. W tym celu Kino ŚWIT zostało włączone do Sieci Kin Studyjnych, której celem jest rozpowszechnianie filmów o wysokich walorach artystycznych. Edukację filmową rozpoczynać należy jak najwcześniej i dlatego od wielu lat specjalną ofertę programową wspomagającą cele wychowawcze i edukacyjne szkół przygotowuje Kino Filmów Szkolnych. Specjalnie dobrany repertuar filmowy dla seniorów jest opracowywany w ramach Kina Złotego Wieku działającego przy Uniwersytecie III Wieku.
Natomiast najmłodsza publiczność pierwszy kontakt z kinem zawdzięczać może dzięki propozycjom Kina Małego Widza . W weekendy nie zaniedbujemy widzów, którzy w oglądaniu filmów poszukują wyłącznie wytchnienia, za przystępną cenę, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i bez natrętnego zapachu popcornu. Jesteśmy głęboko przekonani, że ważnym atutem naszego kina jest ciepła atmosfera, szczególny klimat i nastrój jego wnętrz nad którymi roztacza się czar minionych lat sprawiający, że oglądanie filmów w tych warunkach staje się ucztą duchową, pozwalającą bez reszty rozsmakować się w oglądanym obrazie. Retro klimaty w żaden sposób nie rzutują na komfort oglądania filmów. Kino dysponuje nagłośnieniem Dolby Stereo, niezawodną aparaturą projekcyjną, nowymi wygodnymi fotelami w ilości 320 miejsc na parterze i 50 autentycznymi, kultowymi fotelami na balkonie z przełomu lat 60/70 ubiegłego wieku dla entuzjastów wrażeń wynikających z bezpośredniego kontaktu ze sprzętami – świadkami minionej epoki. Serdecznie zapraszamy!
Dyrektor Domu Kultury ŚWIT
Jacek Białek
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o imprezach filmowych w kinie Świt, wyślij do nas e-maila [wyślij...]
Prasa o nas. Zapraszamy do przeczytania artykułu o Kinie Świt na portalu naszemiasto.pl (czytaj więcej...)
Repertuar
Auta
3 Produkcja: USA, 2017 Gatunek:
Animowany, Familijny Wersja: 2D,
od lat: b.o.
Legenda
sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje
zepchnięty na boczny tor przez nową
generację ultraszybkich aut. Wrócić
do gry pomoże mu młoda, pełna zapału
mechaniczka, Cruz Ramirez, która
obmyśla autorski plan zwycięstwa. Jak
zawsze będzie mu także służyć ekspercką
poradą Hudson „Huragan” Hornet, legenda
wyścigów. I choć na swojej drodze
Zygzak napotka kilka niespodziewanych
zakrętów, udowodni, że zdobywca
Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo!
Zygzak
McQueen to niekwestionowany mistrz świata
i żywa legenda wyścigów samochodowych,
czego potwierdzeniem jest pięć pucharów
Złotego Tłoka. Niespodziewanie musi
stawić czoła nowemu pokoleniu rywali
zagrażających nie tylko jego pozycji,
ale również pewności siebie, która wyniosła go na szczyt. W walce o
odzyskanie pola nr 95 musi zdecydować, czy zamiłowanie do ścigania da mu
wystarczającą moc, by wygrać najważniejszy bieg w życiu. Cruz Ramirez to
pogodna, ale pełna ognia trenerka w Rust-eze Racing Center. W jej doświadczonych
rękach każdy żółtodziób zostaje wyposażony w najnowocześniejsze technologie
pozwalające mu wyczyniać na torze istne cuda. Kiedy jej wieloletni idol
Lightning McQueen staje w bramie warsztatu.
Gru,
Dru i Minionki Produkcja: USA
2017 Gatunek: Animowany, Familijny,
Komedia, Przygodowy Wersja:2D, od
lat: b.o. Czas trwania: 96 min.
To
powrót, na który czekają
wszyscy! Po przebojach kinowych „Jak
ukraść księżyc", „Minionki rozrabiają"
i „Minionki", ponownie spotkamy
się z Gru i jego adoptowanymi córkami:
Margo, Edith i Agnes oraz, oczywiście,
Minionkami!
Jak
zawsze, nie zabraknie niespodzianek:
poznamy nową postać w rodzinie - brata
bliźniaka Gru, czyli Dru. Będzie się
działo!
Poprzednie
filmowe przygody Minionków („Minionki”)
są drugą najbardziej dochodową animacją
w historii kina oraz jedenastym najlepiej
zarabiającym filmem wszech czasów.
Mały DKF
Mały DKF - czyli Mały Uniwersytet Filmowy
MAŁY DKF POWRACA
Cykl skierowany do dzieci i młodzieży w wieku: 7-12 lat. Polega na popularyzacji sztuki filmowej oraz kształtowaniu własnego spojrzenia na rzeczywistość, poprzez edukacyjny cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusjami i warsztatami.
Mając świadomość komercjalizacji kin i coraz większy konsumpcjonizm, stworzyliśmy edukacyjny cykl filmowy: MAŁY DKF - Mały Uniwersytet Filmowy - cykl umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy z zakresu historii, sztuki, społeczeństwa i przede wszystkim rozwijający ich wrażliwość oraz przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.
TANIE KINO JEST DOBRE, BO JEST DOBRE I TANIE! Taka dewiza przyświeca nam przy projektowaniu cyklu Taniego Kina Świt. Jest to ideowy spadkobierca Studenckich Czwartków Filmowych, ale zmianie uległo kilka rzeczy. Przede wszystkim – dzień projekcji. W tym sezonie za niewielkie pieniądze będzie można obejrzeć film w naszym kinie we wtorki. Druga sprawa – do obejrzenia będą filmy z aktualnego repertuaru, co pozwoli osobom oszczędnym obcować z nowymi filmami bez niepotrzebnego przepłacania gdzieś indziej. Zwyczajowo już, jako kino należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, proponować będziemy głównie ambitne kino kinematografii europejskich, nie uciekając jednak przed mainstreamowymi produkcjami zza oceanu – w myśl zasady „dla każdego coś dobrego”. Na odpowiedniej podstronie znajdziecie Państwo nasze propozycje na najbliższe tygodnie. Szukajcie nas też na Facebooku – zwiastuny filmów, które będziemy puszczać w cyklu Taniego Kina Świt dostępne będą w tym kanale informacyjnym. Świt – kino dla kinomanów – zaprasza! [repertuar...]
Kino Złotego Wieku
Liczna grupa emerytów i rencistów z racji ograniczonych zasobów finansowych zmuszona jest do wielu wyrzeczeń i ograniczeń w zaspokajaniu swoich potrzeb życiowych. Jedną z takich potrzeb stanowiących o jakości życia, zdrowiu, rozwoju i równowagi życia duchowego jest możliwość czynnego uczestnictwa w życiu społecznym, którego bardzo ważnym elementem jest kultura w całej swojej różnorodności i bogactwie. Film jest niezwykle ważną i doniosłą częścią życia kulturalnego. Zapewni nam chwilę bezstresowego wytchnienia, a także udzieli odpowiedzi na wiele istotnych pytań o charakterze egzystencjalnym. Pragnąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym powołaliśmy do życia Kino Złotego Wieku przy Domu Kultury ŚWIT. Specjalne dobrany repertuar filmowy, będziemy wyświetlać w każdy poniedziałek i środę o godzinie 13.45[czytaj więcej...]
Mały Uniwersytet Filmowy MÓW(I)
MAŁY DKF POWRACA
Cykl skierowany do dzieci i młodzieży w wieku: 7-12 lat. Polega na popularyzacji sztuki filmowej oraz kształtowaniu własnego spojrzenia na rzeczywistość, poprzez edukacyjny cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusjami i warsztatami.
Mając świadomość komercjalizacji kin i coraz większy konsumpcjonizm, stworzyliśmy edukacyjny cykl filmowy: MAŁY DKF - Mały Uniwersytet Filmowy - cykl umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy z zakresu historii, sztuki, społeczeństwa i przede wszystkim rozwijający ich wrażliwość oraz przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.
17 grudnia Temat: JA JAKO JA!
(jacy jesteśmy, jacy chcielibyśmy być, jak widzimy innych – film o poszukiwaniu tożsamości).Co to znaczy być wyjątkowym? Czy wyjątkowość przysparza nam przyjaciół? Czy wyjątkowość jest raczej ciężarem? Jak sobie z nią radzić? Film: "Cudowne dziecko"reż. Waldemar Dziki
14 stycznia Temat: CZY ISTNIEJĄ GRANICE? Imigranci. Czym się różnimy? Czym są różnice kulturowe? Co oznacza wykluczenie społeczne? Film: CICHA (The Quiet One) Szwecja 2011, 90 min. ,reż. Emelie Wallgren, Ina Holmqvist
4 lutego Temat: SIŁA MARZEŃ. Czy marzenia są celami? Czy można żyć w świecie marzeń? Czy warto spełniać marzenia swoje i innych? Projekcja i dyskusja wokół 1 odcinka serialu: "7 ŻYCZEŃ" , reż. Janusz Dymek
11 marca Temat: CO OZNACZA SŁOWO DRAMAT?. Czy dzieciństwo jest najszczęśliwszym okresem życia? Czy dzieci nie przeżywają swoich małych cierpień i dramatów? Czy przykre przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie? Film: „Małe dramaty” reż. J. Nasfeter, 1958, 65 min.
8 kwietnia Temat: Magia w życiu Film: "Mój przyjaciel Totoro" reż. H. Miyazaki, 1988, 85 min.
20 maja Temat: CHOROBA. Jak pogodzić się z informacją o swojej śmiertelnej chorobie? Jak znosić chorobę? Czy trzeba bać się śmierci? Film: „Mecz życia“ reż. K. Launing, 2014, 102 min.
17 czerwca Temat: SŁABSZY-SILNIEJSZY. Czy istota słabsza od nas może dać nam siłę do życia i działania? Czy słabsza istota może nam pomóc w trudnych chwilach? Co oznacza bycie słabym i silnym? Jak zmierzyć te stany? Film: „Najlepsze przyjaciółki” reż. O. Ringer, 2015, 84 min. Vivarto