napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań   Kino "Świt"    Bródnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku


Kino Filmów Szkolnych logo

Kontakt i rezerwacja: Bartłomiej Kasiński
bkasinski@dkswit.com.pl
tel. 502 077 281 lub 22 811-01-05 wew.107  

 


O KINIE FILMÓW SZKOLNYCH

Naszym głównym celem było stworzenie wartościowego cyklu filmów dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wybraliśmy produkcje zawierające w sobie zarówno ogromną wartość edukacyjną jak i komponent rozrywkowy. Podzieliliśmy nasz cykl filmów szkolnych na dwie części – przyrodniczo-dokumentalną oraz historyczno-biograficzną. Mamy nadzieję, że dzięki stworzeniu tego cyklu uda nam się sprawić, że młodzi widzowie poczują chęć obcowania z ambitną twórczością filmową oraz obudzą w sobie wrażliwość, której nie dostarcza typowe komercyjne kino.

 

Poza możliwością obejrzenia wartościowych produkcji proponujemy również spotkania edukacyjne z zaproszonymi gośćmi, aby po seansie omówić wszelkie kwestie związane z projekcjami i w ten sposób pozwolić widzom na pełne zrozumienie wyświetlanych filmów. Chcemy pokazać, że kino może nie tylko bawić, ale także uczyć.
Cena biletu to 10 złotych. Nauczycielom nieodpłatnie serwujemy kawę i herbatę!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CYKL PRZYRODNICZO – DOKUMENTALNY

Tytuł: Planeta Ziemia

Czas trwania: Każdy odcinek – 60 minut
Z myślą o szkołach przygotowaliśmy cykl filmów przyrodniczych – „Planeta Ziemia II” produkcji BBC. Pierwsza część serii została świetnie przyjęta na całym świecie - doskonałe opinie krytyków, masa nagród oraz rzesza fanów to najlepsze świadectwo sukcesu produkcji. Powstała w 2016 druga część to arcydzieło jeśli chodzi o kinematografię dokumentalną. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii rejestracji obrazu oraz niekonwencjonalna reżyseria sprawiają, że druga seria popularnej „Planety Ziemi” to niepowtarzalna okazja aby poznać najbardziej egzotyczne zakamarki globu oraz jego najbardziej nietypowych mieszkańców. Twórcy w sześciu godzinnych segmentach pokazali tętniące życiem wyspy, góry, dżungle, pustynie, tundry oraz miasta. „Planeta Ziemia” to pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów przyrody. Jest to serial dokumentalny na najwyższym światowym poziomie, który w sposób interesujący, emocjonujący i przystępny pokazuje zarówno piękno jak i surowość naszej planety. Seria podzielona będzie na trzy części, każda z nich zawierać będzie dwa odcinki. Pierwsza część – „Wyspy” i „Góry”, część druga – „Dżungle” i „Pustynie” oraz część trzecia – „Tundry” i „Miasta”.


Tytuł: Z nurtem życia

Czas trwania: 52 min.
Film "Z nurtem życia" to swoistego rodzaju podróż w czasie ukazująca już nieistniejące magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Podczas zdjęć twórcy starali się uchwycić jak najwięcej piękna i różnorodności terenów, które poprzez ingerencję człowieka już niedługo mogą znaleźć się pod wodą. Ma być to swoista pamiątka dla przyszłych pokoleń, jak również pocztówka dla znających i odwiedzających te urokliwe miejsca. Film ten świetnie uchwycił koegzystencję natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem - główną rolę przejmują zwierzęta zarówno te dobrze nam znane jak i te nieco bardziej płochliwe. „Z nurtem życia” to wspaniała opowieść ukazująca życie ponad osiemdziesięciu różnych gatunków zwierząt, zarówno tych, które świetnie maskują swoją obecność jak i tych, które żyją wśród nas.


Tytuł: Czy czeka nas koniec?

Czas trwania: 95 minut.
Jest to film dokumentalny opowiadający o zmianach klimatycznych zachodzących na naszej planecie. Doskonale wyjaśnia on mechanizmy wpływające na zmiany klimatu, polityczne aspekty tego zjawiska oraz przedstawia konsekwencje zaniedbywania środowiska. W temacie wypowiadają się Elon Musk, Barack Obama, Papież Franciszek czy Leonardo DiCaprio.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


CZĘŚĆ HISTORYCZNO-BIOGRAFICZNA

Tytuł: Azyl



Czas trwania: 126 minut
Oparty na faktach film opowiada niezwykłą historię małżeństwa Żabińskich, zoologów prowadzących zoo w międzywojennej Warszawie. W trakcie niemieckiej okupacji najcenniejsze zwierzęta zostają wywiezione do Rzeszy, a ogród zmienia się w świńską farmę dla niemieckich żołnierzy. Wszystko to jest tylko fasadą: pod przykrywką bliskiej współpracy z Wehrmachtem Żabińscy zmieniają zoo w azyl dla Żydów. Pod okiem niemieckich żołnierzy, w podziemiach zabudowań ogrodu ukrywają się żydowscy mieszkańcy miasta. Czekają na aryjskie papiery, nową tożsamość i miejsce pobytu. Jest to unikatowe spojrzenie na realia drugiej wojny światowej oraz nietuzinkowa historia jeśli chodzi o kino tego gatunku.

 

Tytuł: Powidoki



Czas trwania: 98 minut
Film Powidoki prezentuje osadzoną w latach 50. ubiegłego wieku w Łodzi historię Władysława Strzemińskiego. Poznajemy postać artysty, malarza i wykładowcy na łódzkiej uczelni, który musi zmagać się z nową rzeczywistością PRL. Sam niegdyś wierzył w rewolucję, ale po tym, jak stracił rękę i nogę w wojnie, stracił również wiarę i zajął się malarstwem oraz nauczaniem. Jest to ostatni film wyreżyserowany przez jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii Polski – Andrzeja Wajdę.



Tytuł: Wyklęty



Czas trwania: 105 minut

"Wyklęty" to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Uwaga – jest to film dla widza starszego. Twórcy starali się bardzo realistycznie przedstawić te trudne czasy nie oszczędzając widzowi scen okrucieństwa, przemocy oraz nie kolorowali dosadnych wypowiedzi bohaterów.

 

Tytuł: Ostatnia rodzina



Czas trwania: 124 minuty
Rok 1977. Dziennikarz muzyczny, tłumacz i eseista, Tomek Beksiński wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Rozpoczyna to serię zdarzeń, na którą rodzina nie jest gotowa. Jeden z najlepszych i najbardziej docenionych filmów polskich ostatnich lat.

 


 

Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |   Bródnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

   (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej