napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań    Kino "Świt"    Uniwersytet III Wieku    Fotoarchiwum

Ekran Dla Ciebie


Organizacja imprez filmowych, to dla ich pomysłodawców duży wysiłek logistyczny i finansowy. Jeżeli już go się podejmie, to warto zamierzony cel osiągnąć przy możliwie niskich nakładach w dobrze wyposażonej i przyjaznej sali kinowej. Można również spróbować go zwielokrotnić docierając do jak najszerszej publiczności, realizując swój projekt równocześnie w dwóch (odległych od siebie) salach kinowych. Dlatego proponujemy wykorzystanie naszej sali widowiskowo-kinowej jako docelowe lub dodatkowe miejsce realizacji przeglądów, festiwali i retrospekcji filmowych. . W ten sposób nasz ekran do swoich celów wykorzystali już organizatorzy m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, Konwentów Anime, Przeglądu Kinematografii Europejskiej "Kanon", Warsztatów i Przeglądu Filmowego „Miasto w Komie”, repliki Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009, trzech edycji Otwartego Przeglądu Kina Rosyjskiego – "KinoRosja" oraz Otwartego Przeglądu Filmów Wartościowych "Prześwit" w których uczestniczyli m.in. Krzysztof Zanussi i Grażyna Torbicka.

Kino Świt oferuje nowoczesną od strony technicznej i bardzo pojemną (320 miejsc na parterze + 50 na balkonie), a zarazem przytulną salę kinową w stylowym budynku Domu Kultury Świt. Na wyposażeniu kina jest najwyższej jakości sprzęt kinotechniczny: projektor 35mm Kinoton z podajnikiem talerzowym, projektor cyfrowy Barco o rozdzielczości 2K, Dźwięk Dolby Digital oraz duży ekran kinowy. Jest to jedna z najlepiej wyposażonych placówek należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Nowoczesność nie oznacza jednak odejścia od tradycji, bowiem tradycja jest niezwykle istotna przy prowadzeniu kina takiego, jak Świt. Sala projekcyjna utrzymana jest w klimacie starych kin jednosalowych, które należą już do rzadkości. Ciekawostką są fotele na sali kinowej, które zostały zakupione od Kina Skarpa tuż przed jego likwidacją. Mamy nadzieję, że część ducha Skarpy wytrawny kinoman odnajdzie właśnie w Świcie.

Sala kinowa w Świcie jest wielofunkcyjna, dlatego niezależnie od projekcji filmowych istnieje możliwość organizacji imprez towarzyszących, takich jak koncerty, spektakle i dyskusje panelowe. Zapewniamy nowoczesny sprzęt elektroakustyczny wraz z obsługą. W obszernym hallu kina można urządzić wystawy malarskie, fotograficzne itp., a także zorganizować poczęstunek dla widzów. Ogólnemu dobremu wrażeniu sprzyjają schludne wnętrza całego Domu Kultury Świt, który został ostatnio odremontowany i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych - wszystko przy zachowaniu klimatu starego kina.

Naszym atutem jest również publiczność, która w ciągu ostatnich dwóch lat zdążyła przywyknąć do studyjnego oblicza naszego kina i oczekuje w tym miejscu następnych wydarzeń o takim charakterze. Jesteśmy jedynym i nie mającym żadnej konkurencji kinem w prawobrzeżnej Warszawie, należącym do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i realizującym jej cele. Posiadamy też własne środki finansowe mogące wesprzeć organizację niektórych imprez filmowych. Warto również wspomnieć o doskonałej komunikacji z pozostałymi dzielnicami Warszawy oraz konkurencyjnych cenach. Jest to możliwe, ponieważ kino Domu Kultury Świt, z uwagi na swój samorządowy charakter, jest instytucją non profit. W przypadku zainteresowania współpracą z naszym kinem, proponujemy partnerski układ przy podziale kosztów i zysków, zapewniamy również wsparcie administracyjno-techniczne i promocyjne. Jest to niespotykana okazja do rozszerzenia zasięgu imprezy na prawy brzeg stolicy, a w przypadku festiwali pozawarszawskich - szansa zaistnienia w ogromnym tyglu kulturalnym, jakim jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o kontakt z Dyrektorem Domu Kultury Świt, Jackiem Białkiem. Telefon: (022) 811-01-05, (022) 811-11-09; (022) 811-04-24; 0602-372-885. E-mail: jacekbialek@dkswit.com.pl.

Dyrektor Domu Kultury Świt
Jacek Białek

 

 

 

Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |   Uniwersytet Trzeciego Wieku  |  Fotoarchiwum

  (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej