W

napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań    Kino "Świt"    Uniwersytet III Wieku    Fotoarchiwum




 

UNPLUGGED ORCHESTRA

Termin spotkań: sobota, godz. 9.00-12.00
Sala: kominkowa (29)
Dyrygent: Michał Śmigielski
- urodził się w 1983 roku. Jako dyrygent zadebiutował w wieku 16 lat. Ukończył Muzykologię Teoretyczną i Stosowaną w Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (dyplom z wyróżnieniem). W latach 2002-2004 kształcił się jako dyrygent pod kierunkiem dr. Sławka A. Wróblewskiego. Od 2008 do 2011 odbywał studia pierwszego stopnia, a w latach 2011 – 2013 studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Zimaka, które ukończył z wyróżnieniem.
Jest dyrygentem i współzałożycielem UNPLUGGED ORCHESTRA, z którą dokonał prawykonań utworów wielu kompozytorów, m.in. B. Kowalskiego, H. Miśkiewicza, T. Opałki, W. Błażejczyka, R. Dębskiego, K. Janczaka, T. Walewskiego, M. Holki, M. Ałaszewskiego. Występował w Sali koncertowej i studiu S1 Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  w Warszawie, w Mazowieckim Centrum Kultury,  w Klubie „Arko”, w Klubie „Ikar”, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mińsku Mazowieckim,  w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie, w Natolińskim Ośrodku Kultury, w Domu Kultury „Świt”, w Galerii Porczyńskich w Warszawie oraz na Zamku w Liwie. Od sierpnia 2013 roku jest dyrygentem chóru „Cantate Domino”, a w kwietniu 2014 zostaje dyrygentem   Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek.
Jako dyrygent stale współpracuje z Chórem Kameralnym Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

Unplugged Orchestra została założona w 2003 r. Już rok później zespół nagrał muzykę do filmu dokumentalnego „Wesoła – rozmowy i widoki” (reż. Jacek Dzik, muz. Michał Śmigielski). W latach 2004-2008 orkiestra działała przy Klubie Ikar (filii warszawskiego Domu Kultury Włochy), a następnie w Domu Kultury Świt.
Orkiestra ma w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku do współczesności (utwory m.in.: Bacha, Vivaldiego, Pergolesiego, Haydna, Mozarta, Schuberta, Czajkowskiego, Griega, Griega, Faurégo, Elgara, Karłowicza, Debussy’ego, Farkasa, Barbera). Jej główną ambicją jest jednak promowanie najnowszej twórczości muzycznej i wykonawstwo utworów współczesnych kompozytorów m.in.: Bartosza Kowalskiego, Miłosza Bembinowa, Wojciecha Błażejczyka, Grzegorza Duchnowskiego, Pawła Łukaszewskiego, Tomasza Jakuba Opałki, Davida Bawca i Radzimira Dębskiego.
Zespół koncertował m.in. w Sali Koncertowej i Studiu 1 Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (w ramach festiwalu Portrety organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich), w Warszawskiej Szkole Filmowej, w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina, w Klubie Arco (na Międzynarodowym Forum Kobiet), w Klubie Ikar, w Natolińskim Ośrodku Kultury, w Domu Kultury Świt, na Skwerze Hoovera w Warszawie, w kościele p.w. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim oraz w warszawskim kościele p.w. Nawiedzenia NMP. Orkiestra zagrała w ramach festiwalu Święto Muzyki oraz podczas imprez Street of Design i Warsaw Fashion Street 2010. W 2011 r. wystąpiła z zespołem Henryka Miśkiewicza w koncercie Smooth Brasil w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W tym samym roku wraz z orkiestrą studentów UMFC wykonała Koncert na wiolonczelę i orkiestrę Witolda Łutosławskiego na Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Zespół ma w dorobku wiele prawykonań oraz nagrań muzyki współczesnej (utwory B. Kowalskiego, A. Gronau, A. Ignatowicz-Glińskiej, P. Łukaszewskiego, M. Ałaszewskiego, T. J. Opałki, W. Błażejczyka, D. Bawca, K. A. Janczaka). W maju 2006 r. zespół zdobył II Miejsce w Konkursie Instrumentalistów V Warszawskiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a kwietniu 2008 r. I nagrodę (II i III nie przyznano) w konkursie zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Wola w kategorii zespoły instrumentalne z uzasadnieniem: Za wyjątkowo wysoki poziom orkiestry smyczkowej. UNPLUGGED ORCHESTRA na stałe współpracuje z Chórem Kameralnym Mińskiego Towarzystwa Muzycznego (Requiem d-moll G. Faurégo, Gloria D-dur A. Vivaldiego, Msza Góralska T. Maklakiewicza, Msza G-dur F. Schuberta, utwory M. Ałaszewskiego) oraz z Chórem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (prawykonanie utworu Rex mundi B. Kowalskiego).

Najważniejsze koncerty:

  • 24.06.2014
    Prawykonanie: Elegia na smyczki, IV Symfonia Artura Słotwińskiego,  Galeria Porczyńskich, pl. Bankowy 1, Warszawa
  • 09.12.2012
    Prawykonanie „Missa De Angelis” Grzegorza Duchnowskiego, Sanktuarium Matki Bożej Hallerowskiej, Mińsk Mazowiecki.
  • 25.11.2012
    Prawykonanie „Rex Mundi” Bartosza Kowalskiego, sala koncertowa Uniwersytetu Fryderyka Chopina.
  • 01.12.2011
    Gliwicki Teatr Muzyczny, „Smooth Brasil”, H. Miskiewicza.
  • 30.10.2011
    Koncert wiolonczelowy  W. Lutosławskiego, sala koncertowa Uniwersytetu Fryderyka Chopina.


  • 06.01.2011
    Oratorium „Podróż trzech króli”, kościół    Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie.


Strona internetowa: http://www.unplugged-orchestra.pl/


----------------------------------------------------------
*/termin zajęć może ulec zmianie/

 

 
  [powrót]
 

Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |    Kino "Świt"  |   Uniwersytet Trzeciego Wieku  |  Fotoarchiwum

  (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej