napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań    Kursy    Kino "Świt"    Uniwersytet III Wieku    Fotoarchiwum

Projekty

 

Projekt „Trzy strzały – warsztat musicalowy”.

Teatr AKT- em przez 6 lat wystawiał wyłącznie sztuki dramatyczne doskonaląc warsztat aktorski. Wspólnie z zespołem Teatru i Żanną Gierasimową, kierownikiem artystycznym, zauważyliśmy, że powstała potrzeba przełamania tego kierunku. Zrodził się pomysł na rozwój poprzez pracę nad spektaklem muzycznym, opartym na komedii kryminalnej z epoki kamienia łupanego, przeraźliwego i zarazem szczerego "świata archaiki" w którym demokrację burzy dzielenie społeczeństwa w imię walki o władzę.
W ramach projektu aktorzy Teatru AKT-em pod okiem specjalistów będą współtworzyć muzykę do spektaklu, rozwijać warsztat wokalny i taneczny. Zespół przygotuje także kostiumy oraz scenografię korzystając z potencjału swoich kolegów z grupy, plastyków i studentów projektowania kostiumów. Do współpracy przy tworzeniu kostiumów zostanie zaproszona młodzież z Teatru Muzycznego GAFFA działającego przy DK ŚWIT.

Realizacja projektu potrwa do 15 grudnia 2017 r.
Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury.
Koordynator projektu: Agata Kubrak, kontakt - akubrak@dkswit.com.pl

 

Pierwsze spotkanie warsztatowe Teatru AKT-em w ramach projektu "Trzy strzały".
Temat - opracowanie utworów muzycznych do spektaklu osadzonego w czasach epoki kamienia łupanego. 

 

Tworzenie muzyki oraz choreografii do spektaklu: 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Nie zamykaj oczu"…antybaśń?

dla młodzieży i dorosłych to projekt mający na celu rozwój twórczego potencjału uczestników ruchu amatorskiego Teatr Precedens11. Burza mózgów przeprowadzona podczas jednej z prób nie pozostawiła nam wątpliwości, że Teatr jest gotowy, aby zmierzyć się z pracą nad spektaklem autorskim. Pomysł na sztukę to stworzenie interaktywnej bajki, antybaśni? gotyckiej z pogranicza moralitetu, z udziałem postaci archetypicznych, skierowanej do młodzieży i dorosłych. Do tej pory grupa nie próbowała grać na takim poziomie emocji i środków przekazu.
Aktorzy wezmą udział w warsztacie pisania scenariusza oraz tworzenia scenografii. Novum dla Teatru stanowi także przygotowanie pod okiem choreografa elementów tanecznych spektaklu. Spektakl i jednocześnie finał projektu będzie można obejrzeć w listopadzie na deskach sceny teatralnej DK ŚWIT. Nie przegap! Nie zamykaj oczu!

Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury.
Koordynator projektu: Agata Kubrak, kontakt – akubrak@dkswit.com.pl akubrak@dkswit.com.pl

 

 

 


 

Warsztat pisania scenariusza - Teatr Precedens11 i pierwsze działania projektowe w ramach realizacji spektaklu "Nie zamykaj oczu...antybaśń?" dla młodzieży i dorosłych. 

 

 

Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |   Uniwersytet Trzeciego Wieku  |  Fotoarchiwum

  (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej