napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań    Kino "Świt"    Bródnowski Uniwersytet Trzeciego WiekuWYNIKI XXIII MAZOWIECKIEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY MASKA >>

-------------------------------------------------------------------------

UWAGA! Zmiana terminu Przeglądu dla kategorii Gimnazjów

--------------------------------------------------------------------------

pobierz plik: kolejność prezentacji

UWAGA, ZMIANY!

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do XXIII Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży do 15 MARCA 2017 r. W związku z zapytaniami dotyczącymi regulaminowego warunku nadsyłania zapisu spektaklu na płytach DVD, chcąc wyjść naprzeciw Państwa możliwościom informujemy, iż NADSYŁANIE ZAPISU FRAGMENTU SPEKTAKLU NA PŁYTACH DVD NIE JEST OBOWIĄZKOWE. NADESŁANE NAGRANIA NIE PODLEGAJĄ OCENIE I STANOWIĄ WYŁĄCZNIE USPRAWNIENIE OBSŁUGI TECHNICZNEJ SCENY.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XXIII Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2017

Mamy zaszczyt ogłosić XXIII-cią edycję MASKI. Chcielibyśmy, aby konkurs nieustająco się rozwijał, a jego zasady były kształtowane nie tylko przez Organizatora, ale także jury, opiekunów, uczestników. W wyniku rozmów, obserwacji oraz konsultacji postanowiliśmy wprowadzić w tym roku kilka odświeżających zmian - wierzymy, że Wam się spodobają:).
Po pierwsze: MASKA wraca do czysto teatralnej postaci, oto jej pełna nazwa - XXIII Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży.
Po drugie: postanowiliśmy przywrócić nagrody w formie finansowej dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej.
Po trzecie: najmłodsi, przedszkolaki również stają w szranki konkursu. Każdy musi mieć równe szanse!
Po czwarte: przeglądy będą się odbywać w blokach cztero-pięcio zespołowych, aby każdy mógł nie tylko przeżyć emocje aktora, ale także widza.
Po piąte: zgłaszając się do MASKI należy oprócz formularza dostarczyć krótkie wideo z fragmentem spektaklu co pozwoli nam usprawnić organizację przeglądu.

...i po szóste: To nie wszystko, mamy dla Was jeszcze małą niespodziankę!

Jury MASKI:
Tradycyjnie zasiądzie w nim Jolanta Starowicz - Grabowska – żona patrona Przeglądu. Kto jeszcze? Tożsamość pozostałych członków jury pozostanie na razie tajemnicą, którą będziemy odkrywać przed Wami w kolejnych tygodniach

Ważne daty:
1. Nadsyłanie zgłoszeń - do 10 marca 2017 r.
2. Przegląd - 23, 24, 25 marca 2017 r.
3. Gala Finałowa Przeglądu wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród - 30 marca, 2017 r.

Masz pytania? zadzwoń lub napisz. Koordynatorki MASKI:
1. Anna Miczko - tel. 22 811 01 05 wew. 107 w godz. 9.00 - 16.00, email: amiczko@dkswit.com.pl
2. Agata Kubrak - tel. 22 811 01 05 wew. 112 w godz. 16.00 - 20.00, email: akubrak@dkswit.com.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Ferie zimowe dobiegły końca, a my odsłaniamy pierwszą niewiadomą.

Kolejną Jurorką MASKI 2017 będzie: Katarzyna Tokarska-Stangret - redaktorka, recenzentka teatralna, autorka artykułów naukowych poświęconych sztuce Tadeusza Kantora, od 2007 roku w redakcji miesięcznika "Teatr", od 2012 roku na stanowisku sekretarza redakcji.  

 
Z radością przedstawiamy kolejnego Jurora! Artur Pontek – aktor teatralny i filmowy oraz głos ożywiający m.in. rozkosznego Gwidona Diamenta w polskiej wersji językowej „Trolli”. Artur rozpoczął swą karierę bardzo wcześnie, jako młody chłopiec zagrał tytułową rolę w serialu „Banda Rudego Pająka” oraz Ucznia z Przyszłości w filmie „Pan Kleks w Kosmosie”. Obecnie możemy go oglądać np. w serialu „Ojciec Mateusz”.
Aktor współptracował także z Teatrem Polskim w Warszawie oraz Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.
 
Dziś przedstawiamy specjalną Jurorkę: Jolantę Starowicz-Grabowską. Członkini honorowa, żona aktora Piotra Grabowskiego obecna w Jury od samego początku Przeglądu. W latach aktywności zawodowej pedagog wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 277 na Targówku. W ocenie zespołów zwraca uwagę przede wszystkim na pasję i radość w tworzeniu przedstawienia teatralnego.  
 
Agnieszka Sztuk - aktorka teatralna i filmowa, w 1997 roku ukończyła wrocławską PWST. Grała w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie (1997-99), współpracując z taki reżyserami, jak Ignacy Gogolewski, Marek Perepeczko, Adam Hanuszkiewicz czy Wojciech Pokora, w serialach takich jak: "Miasto 44", "O mnie się nie martw", "Magiczne drzewo". Od 1999 do 2010 r. w stałym zespole Teatru Polskiego
 
Wojciech Raszewski - absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie asystuje na zajęciach z mówienia wierszem u prof. Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pojawiał się m.in. w serialach "Prokurator", "Klan", "Na Wspólnej" czy "Barwach szczęścia" a także w filmie fabularnym "Wojna żeńsko-męska". Grywa w etiudach filmowych, kampaniach społecznych, dubbinguje i współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy serdecznie do składania zgłoszeń - formularze oraz Regulamin MASKI do pobrania poniżej.

- regulamin XXIII Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Maska 2017"
- formularz zgłoszeniowy do Przeglądu

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Patronat Honorowy:

     

Patronat:

  


Patronat medialny:Partnerzy:

      

 

Sponsorzy:

 


Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |   Bródnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

  (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej