napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy    Zespoły zainteresowań   Kino "Świt"    Bródnowski Uniwersytet Trzeciego WiekuEdukacja
filmowa 


Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w cyklu: KINO FILMÓW SZKOLNYCH. Sztuka filmowa na trwałe wpisała się w kulturę, dlatego warto, aby obok edukacji literackiej, plastycznej, muzycznej pojawiła się w szkole także edukacja filmowa, będąca wartościowym i nowoczesnym dopełnieniem kształcenia dzieci i młodzieży. Naszą ofertę kierujemy do szkół na wszystkich poziomach kształcenia. LEKCJE W KINIE to cykl umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzę z zakresu historii, sztuki, społeczeństwa, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

W ofercie LEKCJE W KINIE znalazły się dwa, nowe tytuły:

Kamienie na Szaniec

OBSADA: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki
REŻYSERIA: Robert Gliński
SCENARIUSZ: Dominik W. Rettinger
ZDJĘCIA: Paweł Edelman
GATUNEK: dramat/wojenny

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy, albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu.

 

 

 

 

Jack Strong

reż. Władysław Pasikowski
Produkcja: Polska
Gatunek: biograficzny, szpiegowski
Czas trwania: 128 min.

„Jack Strong” to polski biograficzny dramat szpiegowski. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Władysław Pasikowski, twórca takich filmów jak „Psy” czy „Pokłosie”. "Jack Strong” opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. Scenariusz powstał na podstawie nieznanych dotąd materiałów z archiwów IPN, dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji żyjących świadków historii, m.in. Davida Fordena - oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA. W filmie w rolach głównych zagrali: Marcin Dorociński (Ryszard Kukliński), Maja Ostaszewska (Hanna Kuklińska), Piotr Nerlewski (Bogdan Kukliński), Józef Pawłowski (Waldemar Kukliński), Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński, Krzysztof Pieczyński, Zbigniew Zamachowski, Ireneusz Czop, Piotr Grabowski.

 

 

Miasto 44

prod. Polska, 2014

Opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=KEA76l3tLzM  

 

 

 

 

 

 

 

 

Terminy i godziny projekcji można ustalać indywidualnie.
Rezerwacji można dokonywać pod numerem: tel. 22 811 01 05 wew. 107, e-mail: mgrudziecka@dkswit.com.pl
Ceny biletów: 10 zł (dla grup powyżej 40 osób), 12 zł (dla grup do 40 osób).
Wstęp dla opiekunów grup jest bezpłatny.

 

 

Imprezy  |  Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |   Bródnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

   (c) 2006 Dom Kultury Świt, Projekt i wykonanie: RW  |  zgłoś swoją uwagę  |  powrót do strony głównej