napisz do nas...   nasz adres   powrót do strony głównej

Imprezy     Zespoły zainteresowań    Kino "Świt"      Uniwersytet III Wieku     Fotoarchiwum

Zajęcia warsztatowe dla klas

Drodzy Państwo wychodząc naprzeciw pytaniom ze strony wychowawców klas, poniżej przedstawiamy propozycje zajęć dla mniejszych grup. Dzięki temu możemy zaproponować warsztaty, w których każdy uczeń będzie aktywnym uczestnikiem.


Pracownia cyrkowa

Sztuka cyrkowa to przede wszystkim wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku. Wśród kolorowych i różnokształtnych rekwizytów znaleźć można dobrą zabawę, radość i śmiech, a być może odkryć w sobie duszę cyrkowego artysty.

Pedagogika cyrku, to coś więcej, niż tylko praktyka trudnych ćwiczeń cyrkowych: za pomocą odpowiednio skomponowanego zestawu ćwiczeń i zabaw, warsztat przenosi uczestników w magiczną krainę cyrku, gdzie mają szansę stać się i budowniczymi namiotu i artystami, a także obejrzeć krótki pokaz w wykonaniu instruktorów, którzy zdradzą miłym kursantom tajniki żonglerki, kręcących się talerzy, partnerskich akrobacji.


   

Warsztaty odblokowują potencjał twórczy, pozytywnie wpływają na koordynację wzrokowo – ruchową, przełamują ukryte blokady, a przez uchylenie rąbka tajemnicy tricków pokazują, że sztuka cyrkowa jest doskonałą formą zabawy i ciekawą formą spędzania czasu.

Zajęcia trwają 1,5 godziny dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz 2 godziny od 8 roku życia.

Klub Małego Einsteina
 
Mali Einstein-i Eksperymentują!

Nauka bywa męcząca i trudna.. a gdyby poznawać świat nauki i techniki podczas zabawy? U nas jest to możliwe! Sprawimy że dzieci pokochają Naukę!

Wszystkie wytworzone przez dzieci eksperymenty są ich własnością.

Proponujemy zajęcia do wyboru:

Chemiczne
Dlaczego mamy katar? - czy mamy w głowie pojemnik na katar? który otwiera się w czasie choroby? Skąd się bierze ta wydzielina?
Dzieciaki poznają naukowe ciekawostki w symulacjach mrożących krew w żyłach! Podrapią w nosie - naszemu panu Chrupkowi oraz wyprodukują samodzielnie ciecz super- lepką będącą reakcja chemiczną - przypomina katar ;)
Chemia w kuchni - czyli jak w prostej wersji odczynników spowodować reakcje chemiczne które kipią, bulgoczą, zmieniają kolor, poznamy co to jest PH oraz przyjrzymy się które mydła szampony i kremy szkodzą na naszą skórę.

Fizyczne
ZIUMM-
czyli konstruowanie pojazdów poruszających się odrzutowo, poduszkowiec rakieta i lodź pływająca po wodzie! Wszystkie trzy modele dzieciaki wykonują samodzielnie! rozbudzamy ich ciekawość, zdolności myślenia przestrzennego oraz zdolności konstruktorskie. Mówimy o siłach jakie działają na przedmioty, uczymy jak bezpiecznie eksperymentować wykorzystując podręczne materiały.
Łódź pływa i porusza się samodzielnie, rakieta wystrzela na wysokość 5m wzwyż!
Proponujemy również zajęcia o
prądzie - konstruujemy obwody elektryczne,
ciśnieniu powietrza - przedmioty mogą latać! 
Historia lotnictwa - w eksperymentach

Biologiczne
Jak piją kwiaty? - wszytko o ciśnieniu wody. Dowiemy się i udowodnimy zjawisko picia wody przez kwiatów, zrobimy szereg doświadczeń z fontannami wielorybów i wcielimy się w kwiaty pijąc sok porzeczkowy przez.... okulary do picia!! Bzzzz - warsztaty o pszczołach i produkcji miodu, kto to jest bartnik? Jak się ubiera a może chcecie przymierzyć jego strój? czy pszczoły korzystają z linijek przy produkcji plastra miodu? wszystko obejrzymy z bliska, także skrzydło pszczoły pod mikroskopem!

Antropologiczne
W Krainie dinozaurów - wykopaliska na wolnym powietrzu, dlaczego powstają skamieliny, kiedy żyły dinozaury? jak żyli ludzie z tamtych czasów?
Średniowiecze - jak żyli ludzi jak konstruowali ubrania? jak zbudować katapultę?
Neurobiologia dla dzieci - zagadki i sztuczki naszego ciała! ona cały czas nasz oszukuje!!

IQ KIDS trwaja 1,5h- gdzie nauka spotyka się z aktywnością ruchową i plastyczną.
W sieci pająka - wszytko o pająkach. Tworzymy kreatynie pająki w oparciu o wiedzę z wykorzystaniem wielu licznych materiałów plastycznych. Tworzymy także gigantyczną sieć pająków w całej sali !! mega zabawa dla całej klasy!

Kapselkowo i korkowo - czy uda nam się wybudować makietę miasta do gry naszych dziadków i pradziadków? Kapselkowo to zabawa kreatywna ucząca cierpliwości i pray w grupach każdy uczestnik wychodzi do domu z makietą miasta inspiracjami do następnych wyzwań i wiedza o najfajniejszej grze z czasów dzieciństwa naszych pradziadków. Ta gra odciągnie od telewizora każdego!

Wszystkie zajęcia trwają jedną godzinę oprócz IQ Kids.

Imprezy  |   Zespoły zainteresowań   |   Kino "Świt"  |    Uniwersytet Trzeciego Wieku  |   Fotoarchiwum

   (c) 2006 Dom Kultury Świt , Projekt i wykonanie: RW  |   zgłoś swoją uwagę  |   powrót do strony głównej